50 lat za nami. Jubileuszowe publikacje w Instytucie Romanistyki

Z radością informujemy, że ukazały się dwa tomy (literaturoznawstwo i językoznawstwo) wydane z okazji 50-lecia istnienia naszej łódzkiej romanistyki: "L’art de vivre, de survivre, de revivre. Approches littéraires. 50e anniversaire des études romanes à l’Université de Łódź" oraz "L’art de vivre, de survivre, de revivre. Approches linguistiques. 50e anniversaire des études romanes à l’Université de Łódź".

Tomy

Tom językoznawczy ukazał się pod redakcją dr hab. prof. UŁ Magdaleny Lipińskiej oraz dr hab. prof. UŁ Magdaleny Szeflińskiej-Baran, natomiast tom literaturoznawczy pod redakcją dr hab. Magdaleny Koźluk i dr hab. prof. UŁ Anity Staroń.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym autorom i autorkom w powstanie tych publikacji. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Wydawnictwa UŁ za pomoc w przygotowaniu obu tomów.

Zapraszamy do lektury artykułów w wolnym dostępie.

📚 Tom językoznawczy
📚 Tom literaturoznawczy