Premiera nowej monografii naukowej

Z dumą prezentujemy Państwu nową monografię naukową pt. „ItaliAMO. Upowszechnianie wiedzy italianistycznej w środowisku akademickim i pozaakademickim” / „ItaliAMO. Promozione degli studi italiani nell’ambiente accademico e non accademico”, wydaną nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego pod redakcją dr Katarzyny Kowalik, dr Justyny Groblińskiej i dr Dominiki Kobylskiej.

Redaktorki prezentują w tomie badania naukowców, którzy wraz z Zakładem Italianistyki UŁ świętowali jego 10-lecie na międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej z tej okazji w czerwcu 2022 roku.

Swoje artykuły w monografii opublikowali badacze z Università per Stranieri di Siena, Universidad del Salvador de Buenos Aires, Università Tor Vergata di Roma, Università degli Studi di Palermo, Università Cattolica del Sacro Cuore di Milano oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Drugim ważnym elementem tomu są teksty młodych badaczy. Ich obecność w monografii wynika z faktu, że wraz z Zakładem Italianistyki swój jubileusz obchodziło także Studenckie Koło Naukowe „ItaliAMO”, które publikuje dwujęzyczne czasopismo popularnonaukowe o tej samej nazwie. Z okazji swojego święta, studenci łódzkiej italianistyki oraz pasjonaci włoskiego języka i kultury Półwyspu Apenińskiego spoza naszego Uniwersytetu opublikowali swoje prace w formie apendyksu do niniejszej monografii. Zachęcamy do lektury!

Książka znajduje się także w wolnym dostępie pod tym linkiem.